Puławy

Lokalny Jubileusz 100-lecia Zgromadzenia
29 października 2017
JUBILEUSZ W QUIEIMADAS (BRAZYLIA) 12.12.2017
12 grudnia 2017

„Wielbi dusza moja Pana” jak echo, w tym szczególnym roku Jubileuszu powtarzają się te słowa uwielbienia w całym naszym Zgromadzeniu. 26 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata świętowałyśmy 100 lat istnienia naszego Zgromadzenia w naszej wspólnocie w Puławach. Duchowe przygotowanie do tej uroczystości rozpoczęłyśmy już 27 sierpnia kiedy to w parafii Miłosierdzia Bożego uroczyście obchodziłyśmy jubileusz profesji zakonnej naszych Sióstr 50 lecie s. Juwencji + 25 lecie s. Przełożonej Anuarity + 25 lecie s. Marianny, daje nam sumę 100 lat w stu lecie Zgromadzenia. Potem 13 września było uroczyste poświęcenie naszej kaplicy i wniesienie relikwii św. Benedykta. A takim szczególnym uwieńczeniem duchowych przygotowań była sprawowana w naszej kaplicy nowenna Mszy św. Wotywnych o św. Benedykcie przez 9 wtorków bezpośrednio poprzedzających nasz Jubileusz, w której uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta.

Ten szczególny dzień przeżywałyśmy w duchu wielkiej wdzięczności Panu Bogu za powołanie naszej wspólnoty i ludziom, którzy od 1945 r. otaczają nas wielką życzliwością, otwartością, dobrym słowem, wsparciem materialnym, a przede wszystkim modlitwą.

Nasze świętowanie rozpoczęłyśmy od krótkiego zaprezentowania historii naszego Zgromadzenia i jego rozwoju na ziemi puławskiej. Potem był najważniejszy kulminacyjny punkt naszego świętowanie czyli Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abpa Stanisława Budzika ordynariusza archidiecezji lubelskiej i zaproszonych kapłanów.

Po uczcie duchowej było też cos dla ciała, czyli uroczysty obiad dla wszystkich zaproszonych gości.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert naszej zakonnej scholi Benedicamus Domino przy akompaniamencie organowym p. dra hab. Michała Sławeckiego „Christus vincit Christus regnat Christus imperat” jako nasze uwielbienie i dziękczynienie Jezusowi Królowi.

Cała wspólnota przez modlitwę cierpienie i pracę zaangażowała się w przygotowanie tej Uroczystości. Niespodzianki przygotowane dla naszych zaproszonych gości były ręcznie wykonane przez siostry. Pan sprawił, że dla każdej z nas był to czas pełen radości, otwartości i pokoju. Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony!