JUBILEUSZ W QUIEIMADAS (BRAZYLIA) 12.12.2017

Puławy
26 listopada 2017
JUBILEUSZ W BIŁGORAJU
22 marca 2018
Pokaż wszystkie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

JUBILEUSZ W BRAZYLII  – QUEIMADAS

 

Rok Jubileuszowy ZSBM w Brazylii, w stanie Bahia, w naszym klasztorze w Queimadas w  Parafii p.w. Nossa Senhora do Rosario, pozwolił doświadczyć każdej z Sióstr: wiele dobra, życzliwości, darów duchowych i pamięci ze strony tutejszych mieszkańców i licznie zaproszonych gości.

 

Było dla nas ogromną radością, że w dniu 12 grudnia 2017 r. w Uroczystej Mszy Św. Jubileuszowej o godz. 19.30, przewodniczył bp. tutejszej diecezji Bomfim -Dom Francisco Canindé Palhano, w koncelebrze z księdzem Fransuilsonem z Ibipeba, Ojcem Miguelem oraz z benedyktynami: Dom Angelo OSB i Irmão Dom Eduardo OSB, którzy przybyli z Opactwa Benedyktynów  w Salwadorze.

 

Wśród zaproszonych gości w tym ważnym dniu,  towarzyszyły nam również przybyłe z Polski: Matka Marcelina OSB i S. Asystentka Teresa OSB, oraz nasze siostry z 3 wspólnot zakonnych:

Queimadas: (Odpowiedzialna za Misje w Brazylii – s. Edna, s. Przeł. Rozalina, s. Teresilla, s. Paula, post. Gabrieli, oraz nowo przybyła z kursu s. Magdalena).

Paulo Alfonso –  (S. Przeł. Ilona, s. Auresi  i s. Sueli).

Salvadoru – (S. Przeł. Ednalva i s. Scholastyka).

 

Przybyły również dwie siostry – Missionárias Discipiulas de Jezus-  z Ibipeba, oraz s. Rafaela OSB z Salvadoru. Swoją obecnością zaszczyciło nas również ponad 400  osób, które poprzez modlitwę włączyły się w nasz Hymn Uwielbienia i Dziękczynienia za 100 lat istnienia i posługi Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

 

Przed rozpoczęciem Mszy Św. słowo powitania i przybliżenia historii Naszego Zgromadzenia, skierowała s.  Scholastyka OSB, zaś na zakończenie słowa serdecznych podziękowań Bogu za pracę i posługę sióstr w tym kraju skierowała M. Marcelina – długoletnia misjonarka Brazylii.

 

Po zakończonej Eucharystii wszyscy goście mieli  okazję uczestnictwa w części artystycznej, która odbyła  się w Projeto Queimadas: tzn. Centrum Edukacyjnym „Chale”, prowadzonym od wielu lat przez Nasze Siostry, gdzie posiłek oraz specjalnie przygotowany program słowno-muzyczny i taneczny, był okazją do wzmocnienia więzi,  oraz wymiany doświadczeń i wspomnień z ponad 30 lat życia i pracy Sióstr w Brazylii.

 

Ostatnim punktem obchodów Naszego Jubileuszu  (trzy dni później) – było zorganizowane przez władze miasta Queimadas, spotkanie w Domu Kultury.

Po przybyciu Burmistrza Miasta Queimadas, Radnych oraz Matki Marceliny, Sióstr, i zaproszonych gości, rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Brazylii i Polski, po którym wszyscy  mogli obejrzeć krótki film o historii powstania Naszego Zgromadzenia i wysłuchać słów skierowanych przez Naszą Matkę i Siostry, Przedstawicieli Miasta Queimadas oraz wielu  dawnych, współpracowników i serdecznych przyjaciół Zgromadzenia.

 

Padło wiele ciepłych słów, wdzięczności i uznania na ręce naszej Matki Marceliny, wszystkich tu pracujących Sióstr i całego Zgromadzenia.

Jako wyraz wdzięczności  Wszystkim Siostrom zostały wręczone symboliczne  „Medale Zasługi”, ukoronowane wspólnymi zdjęciami i  słodkim poczęstunkiem.

 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dzieło przygotowania Jubileuszu 100-lecia powstania Naszego Zgromadzenia w Brazylii,  składamy serdeczne podziękowania, zapewniając o naszej wdzięcznej modlitwie.