UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE W EFFRATA W USA DOBIEGŁY KOŃCA

JUBILEUSZ W KOŃSKOWOLI
22 kwietnia 2018
OSTATNIE JUBILEUSZE PRZED NAMI W POLSCE I POZA JEJ GRANICAMI
13 maja 2018

Ostatnią placówką za Oceanem świętującą jubileusz 100-lecia naszego Zgromadzenia była – położona w Pensylwanii –  Ephrata, w której Siostry posługują od 2009 r. opiekując się kapłanami i braćmi należącymi do Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, a także prowadząc działalność pastoralną.

To właśnie tu, dnia 21 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 – w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (u Ojców Redemptorystów), rozpoczęła się celebracja pod przewodnictwem J.E. Bpa Williama Johna Waltersheida koncelebrującego z kapłanami (naszymi podopieczny

mi i przyjaciółmi). Przed rozpoczęciem Mszy św. słowo powitania do zebranych skierowała przełożona lokalnej Wspólnoty – s. Serafina OSB, natomiast na zakończenie – M. Marcelina Kuśmierz OSB skierowała do zebranych,
w j. angielskim, słowa serdecznych podziękowań i uwielbienia Boga za wielkie dzieło Opatrzności, jakim jest Zgromadzenie i jego posługa również w tym pięknym miejscu.

Po zakończonej Eucharystii goście mieli okazję spotkania w pomieszczeniach parafialnych, gdzie podczas posiłku zapoznawali się z działalnością naszego Zgromadzenia w prezentacji oraz montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez s. P. Serafinę i parafialną scholę. Cieszymy się, że tak wiele osób przybyło na te uroczystości, podczas których na amerykańskiej ziemi odśpiewaliśmy hymn uwielbienia umiłowanemu nade wszystko Bogu za Jego wielkie dzieła, których dokonuje również przez nasze serca, umysły i dłonie.