Do Jubileuszu od Niedzieli Laetare zostało już tylko 92 dni!!!

Krótka relacja z uroczystości jubileuszowych w Ekwadorze
9 maja 2017

Za nami – studniówka – do Jubileuszu od Niedzieli Laetare (czyli Niedzieli Radości jako IV Niedzieli Wielkiego Postu) zostało już tylko 92 dni!!!

Zatem przygotowania idą pełną parą! Przede wszystkim – te duchowe – bez których wszystko inne byłoby mało istotne, stanowiąc jedynie dekorację

Jednym z głównych duchowych wydarzeń ostatnich dni – po 9 latach Wielkiej Nowenny Lat, zapoczątkowanej przez M. Martynę Wysocką i Zarząd Zgromadzenia – było ostatnie czuwanie zgromadzeniowe. Tym razem – na Jasnej Górze przed Obliczem Czarnej Madonny – z M. Marceliną Kuśmierz, Zarządem i Siostrami z wszystkich polskich placówek dziękowałyśmy Bogu Trójjedynej Miłości za wszystkie Jego dary, jakich doświadczamy od 100 lat w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek i w Osobie Założycielki, Matki Jadwigi Józefy Kuleszy.

Przyglądając się drodze wiary, jaką pokonali nas przodkowie biblijni, Zakonodawca Benedykt i Założycielka, a także nasze współsiostry, miałyśmy okazję do weryfikacji osobistego doświadczenia drogi wiary, a także gotowościposłania, wyrażonego w symbolicznym geście przyjęcia zapalonej, jubileuszowej świecy.

Po tej chwili Taboru należy osadzić się mądrze w codzienności, przygotowując kolejne odsłony jubileuszowego Święta.

Przed nami – rocznica śmierci Założycielki, Matki Jadwigi Józefy Kuleszy (+5.04.1931 r.), próby scholii, teatralne, ostatnie szlify koncertowe i konkursowe, przygotowywanie się do podróży i do jubileuszu w Ameryce Łacińskiej.

Trwa konkurs jubileuszowy. Mamy nadzieję, że prace są na finiszu. Przypominamy, że: „Idźcie i głoście – prosto na krzywych liniach…” – to hasło konkursu o Matce Jadwidze Józefie Kuleszy i założonym przez Nią Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek z okazji Jubileuszu. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział osoby z różnych zakątków świata. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy literackiej, fotograficznej, plastycznej, grafiki komputerowej lub prezentacji multimedialnej odzwierciedlającej postać Matki Jadwigi oraz podejmowane przez Zgromadzenie dzieła na przestrzeni mijających 100 lat.

Głównym celem konkursu – wpisującego się w program duszpasterski, adresowanego do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób z niepełnosprawnością – jest upowszechnienie wiedzy o Matce Jadwidze Kuleszy oraz Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Patronatem Honorowym objęła konkurs Przełożona Generalna – M. Marcelina Kuśmierz OSB.

Koordynatorem konkursu w Polsce jest s. Laura Wysocka OSB. Organizatorzy oczekują na nadsyłane prace do 30 kwietnia 2017 r. (ul. Kowalskiego 3a, 24-100 Puławy; email: laura68@o2.pl). Prosimy o ich dostarczanie w oryginalnym formacie (bez zginania czy rolowania). W przypadku prac fotograficznych prosimy o nadsyłanie wyłącznie wywołanych zdjęć, maksymalnie 3szt, w formacie 15x21cm.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r., (na stronie internetowej Zgromadzenia).

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone 24 czerwca 2017 r. w Otwocku.

Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkie Wspólnoty. Siostry z placówek zagranicznych prosimy o realizację konkursu w krajach posługiwania.

Zatem – do zobaczenia na gali!!!